Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Publicēts: 10.07.2018 13:55

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu.


Ar smaidu sejā un pārliecību, kopīgi iegūstot pieredzi nākotnei, aicini mazbērnus kārtīgā vasaras pārgājienā, līdzi ņemot foliju, kartupeļus, sviestu un sērkociņus. Kad viss nepieciešamais ir sagatavots, varat doties pārgājienā un kopīgi meklēt īstā ugunskura vietu, tādu, kur reiz jau tas ticis darīts.
Kamēr tiek meklēti vissausākie egļu un priežu zari, pastāsti mazbērniem, cik liels spēks ir ugunij, cik daudz posta tā var nodarīt, ja rīkojas neapdomīgi. Lai ugunskura vidi padarītu vēl drošāku, tam apkārt varat salikt akmeņus. Tad no sausajiem zariem un koku mizām izveidojiet piramīdu un tās vidū aizdedziniet sausākos un smalkākos zarus. Kad ugunskurs ir veiksmīgi iekurts, satiniet folijā kartupeļus un ielieciet tos ugunskurā, kur nav atklātas liesmas. Kamēr gatavojas gardās pusdienas, vari pastāstīt par saviem ugunskura piedzīvojumiem un atgadījumiem no bērnības.

Radi patīkamus brīžus sev un mazbērniem, pavadot laiku kopā!
 
Neaizmirsti! Pirms došanās prom ir jāatceras, ka ugunskurs ir  kārtīgi jānodzēš, lai uzpūšot stiprākam vējam, tas atkal neaizdegtos. To viegli var izdarīt ar smiltīm. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Ēdiena pasniegšanas idejas bērniem. FOTO

Vai arī tavs bērns ir izvēlīgs ēdiena ziņā? Izrādās, bērni labprāt mēdz ēst dažādus produktus, ja vien tie pasniegti saistošā veidā. Raugies idejas, kā ēdienu bērnam pasniegt atraktīvi un koši! Lasīt tālāk »

Kopīga istabas pārkārtošana - ikdienas atsvaidzināšanai

Tev šķiet, ka ģimene ieslīgusi rutīnā? Radi pārmaiņas jūsu dzīvesvietā! Tev nav jāiegulda nauda, lai uzburtu jaunu noskaņu mājā, nepieciešams tikai pārbīdīt mēbeles vai pārvietot dekorus.  Lasīt tālāk »

Ūdens pudeles mētāšanas sacensības

Bērnu prātus šobrīd pārņēmusi jauna nodarbe, ko var nosaukt trijos vārdos - ūdens pudeles mētāšana.  Lasīt tālāk »

Papīra kuģītis ar karstāko vēlēšanos

Savu vai draugu jubileju esat izvēlējušies svinēt pie ezera, upes vai jūras? Sagatavo līdzi pāris papīra lapas un rakstāmlietas, lai kopīgi ūdenī palaistu kuģīšus ar karstāko vēlēšanos.  Lasīt tālāk »

Neparasta fotosesija ar zīmējumiem uz asfalta

Tev būs vajadzīgi krāsaini krītiņi, ar kuriem var zīmēt uz asfalta. Vispirms kopā ar bērniem uzzīmē skaistus attēlus uz asfalta, piemēram, balonus, lielu lidmašīnu vai auto, lielu kūku, zaķi. Lasīt tālāk »