Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Publicēts: 10.07.2018 13:55

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu.


Ar smaidu sejā un pārliecību, kopīgi iegūstot pieredzi nākotnei, aicini mazbērnus kārtīgā vasaras pārgājienā, līdzi ņemot foliju, kartupeļus, sviestu un sērkociņus. Kad viss nepieciešamais ir sagatavots, varat doties pārgājienā un kopīgi meklēt īstā ugunskura vietu, tādu, kur reiz jau tas ticis darīts.
Kamēr tiek meklēti vissausākie egļu un priežu zari, pastāsti mazbērniem, cik liels spēks ir ugunij, cik daudz posta tā var nodarīt, ja rīkojas neapdomīgi. Lai ugunskura vidi padarītu vēl drošāku, tam apkārt varat salikt akmeņus. Tad no sausajiem zariem un koku mizām izveidojiet piramīdu un tās vidū aizdedziniet sausākos un smalkākos zarus. Kad ugunskurs ir veiksmīgi iekurts, satiniet folijā kartupeļus un ielieciet tos ugunskurā, kur nav atklātas liesmas. Kamēr gatavojas gardās pusdienas, vari pastāstīt par saviem ugunskura piedzīvojumiem un atgadījumiem no bērnības.

Radi patīkamus brīžus sev un mazbērniem, pavadot laiku kopā!
 
Neaizmirsti! Pirms došanās prom ir jāatceras, ka ugunskurs ir  kārtīgi jānodzēš, lai uzpūšot stiprākam vējam, tas atkal neaizdegtos. To viegli var izdarīt ar smiltīm. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Video sveicieni gaviļniekam

Lielu pārsteigumu jubilāram sagādās paziņu un draugu veidots video sveiciens. Tas ir risinājums dažādām situācijām, piemēram, ja radinieki atrodas ārpus valsts. Lasīt tālāk »

Kopā pavadītais laiks bez mobilajām ierīcēm

Pilnvērtīgs kopā pavadītais laiks - katrs acu skatiens tikai mīļotā cilvēka virzienā, siltu roku glāsti pār sievas vai vīra sejas vaibstiem, rāmas un īstas balss skaņas.  Lasīt tālāk »

Izveido dekoratīvu trauku no olu kastītēm. Pamācība

Pavadi laiku kopā ar bērniem veidojot dekoratīvu trauku no olu kartona kastītēm. Tas ir aizraujoši un interesanti. Jaunizveidotajā traukā varēsi uzglabāt dažādus sīkumus.  Lasīt tālāk »

Noderīga lietotne vecākiem, kuri cenšas motivēt bērnu mājas pienākumiem

Padari mājās veicamos darbus par kopīgu izklaidi! Ar lietotni "ChoreMonster" mājas kārtošana būs krietni motivējošāka. Lasīt tālāk »

Ātra rotaļa smieklu pilnam brīdim - "Kur deguns?"

Ikdienas steigā atrodiet brīvu brīdi, lai kopā ar bērniem uzspēlētu īsu un jautru rotaļu "Kur deguns?". Lasīt tālāk »