Izgatavo neredzamo tinti un uzraksti slepeno zīmīti

Publicēts: 12.07.2018 11:15

Iemāci bērniem uzrakstīt slepenu zīmīti, kuru neviens cits nevarēs izlasīt, ja vien neuzzinās neparasto noslēpumu. Vispirms ir jāizgatavo neredzamā tinte, ar kuras palīdzību bērns vai tu varēsi uzrakstīt nemanāmu zīmīti. Kā arī būtiska sastāvdaļa šādu vēstuļu rakstīšanai ir arī atšifrējums jeb šajā gadījumā vielu vai lietu, kas ļaus neredzamo tinti ieraudzīt. 

Šķiet ļoti sarežģīti? Nebūt ne! Tev būs nepieciešama balta papīra lapa, citrons, ota, gludeklis vai svece. Vispirms izspied glāzē citrona sulu. Samērcējot otu citrona sulā, uz baltās lapas uzraksti savu slepeno vēstījumu. Kad lapa kārtīgi nožuvusi, vari to nodot vai nosūtīt vēlamajam cilvēkam. Šo vēstuli viņš varēs izlasīt, lapu sasildot pie sveces liesmas vai izmantojot gludekli. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Noderīga lietotne vecākiem, kuri cenšas motivēt bērnu mājas pienākumiem

Padari mājās veicamos darbus par kopīgu izklaidi! Ar lietotni "ChoreMonster" mājas kārtošana būs krietni motivējošāka. Lasīt tālāk »

Ātra rotaļa smieklu pilnam brīdim - "Kur deguns?"

Ikdienas steigā atrodiet brīvu brīdi, lai kopā ar bērniem uzspēlētu īsu un jautru rotaļu "Kur deguns?". Lasīt tālāk »

Ķekatu izgatavošana

Izgatavo kopā ar bērniem ķekatas un iemāci viņiem ar šīm koka kājām staigāt. Šīs nodarbes laikā bērni varēs apgūt pāris amatniecības darbus un trenēt līdzsvaru. Lasīt tālāk »

Uztaisi pārsteiguma zīmītes bērniem

Šādas zīmītes vecāki var ielikt bērnam līdzi uz skolu vai bērnudārzu. Zīmītē vecāki ieraksta novēlējumu dienai, joku, pamācību vai uzzīmē zīmējumu, kas bērnu iepriecinātu.       Lasīt tālāk »

Izmēģini romantisku randiņu observatorijā

Arvien biežāk laukā vērojamas skaidras un zvaigžņotas debesis. Vienkāršu zvaigžņu vērošanu kopā ar savu mīļoto pārvērt par aizraujošu ekskursiju uz kādu no Latvijā esošajām observatorijām. Lasīt tālāk »