Ieziemojam velosipēdus!

Publicēts: 29.11.2017 15:45

Ir drosminieki, kas ar velosipēdu brauc visu ziemu. Taču daļa dažādu iemeslu dēļ šo braucamo garāžā vai pagrabā atstāj līdz pavasarim. 

Lai jaunajā sezonā velosipēds labi ripotu, tas ir jāsakopj rudenī, nevis jāiestumj garāžā un jāatstāj līdz pavasarim. 

Ko ieteicams izdarīt?

Vispirms ir jānotīra ķēde, zobrati, un visi pārējie mehānismi, jo tajos noteikti ir smiltis un dubļi. Tad kustīgās detaļas nepieciešams ieeļļot. 

Velosipēdu vislabāk uzglabāt sausā vietā, pakārtu pie griestiem vai sienas, lai noņemtu slodzi no riepām. 

 

Ja pašiem mājas apstākļos nav iespējams savest velosipēdu kārtībā, varat doties uz tuvējo velo apkopes centru, kur zinoši puiši noteikti palīdzēs. Taču, ja tētim ir zināšanas, kā tikt ar darbu galā, noteikti prasmes var ierādīt arī dēlam. 

Foto avots: Shutterstock.com

Dodamies vērot zvaigžņu lietu!

Daudzi zvaigžņu vērotāji ar nepacietību gaida katru augustu, kad naksnīgajās debesīs redzams zvaigžņu jeb perseīdu lietus. Ja vēl neesat paspējuši, dodieties dabā kopā ar ģimeni, lai šo krāšņumu izbaudītu! Lasīt tālāk »

Izgatavo sapņu ķērāju! Pamācība tīkla veidošanai

Sapņu ķērājus mēdz dēvēt arī par sapņu šķirotājiem - labos un jaukos sapņus tie noķer savos tīklos, bet ļaunajiem un sliktajiem ļauj plūst cauri. Lasīt tālāk »

Pagatavo gardus bezē cepumus ģimenes kārumniekiem

Gatavojot kūkas vai dažādus saldos ēdienus, bieži vien pāri paliek olu baltumi. Izliet ārā tos negribās, bet bezjēdzīgi glabāt ledusskapī arī nav vērts. Piedāvājam lielisku risinājumu!  Lasīt tālāk »

Velo karte izbraucieniem ar velosipēdiem

Lai uzņemtu enerģiju un aizdzītu ikdienas nogurumu, dažkārt nepieciešams uzsākt ko aktīvu un aizraujošu, nevis laiski sēdēt istabā.   Lasīt tālāk »

Eksperiments - izdur kociņu cauri balonam, nesaspridzinot to

Ģimeni saliedē kopīgas aktivitātes, tāpēc pavadai laiku ar bērniem radoši. Izmēģini šo lielisko eksperimentu.  Lasīt tālāk »