Gada īsākā diena. Velkam bluķi Saulgriežiem par godu!

Šodien ir tā diena, kad gadā ir garākā nakts un īsākā diena. Jau rīt saulīte debesīs ritēs pretī garākai dienai. Tas nozīmē, ka šī diena attiecīgi jāatzīmē un jāgodā. 

Senāk šajā dienā vilka bluķi, lai savāktu visu slikto, ko sadedzināt kopā ar pašu bluķi. Daudzviet Latvijā šajā dienā tiek organizēti bluķa vilkšanas pasākumi. Piemēram, Rīgā bluķa vilkšana sāksies 18.00 Rātslaukumā. 

Līdzīgs pasākums notiks arī Aucē, ber Rēzeknē šajā dienā varat izbaudīt bērnu deju koncertu, Madonā un citās lielākās un mazākās pilsētās šodien var baudīt Ziemassvētku tirdziņus, kuros notiek arī dažādas izdarības. Ja tuvākajā apkārtnē nekādi pasākumi nenotiek, varat bluķa vilkšanu sarīkot savā mājā vai ciemā!

 

Foto avots: Shutterstock.com

Sekojam līdzi ziemas olimpiskajām spēlēm!

Olimpisko spēļu vērošana var būt lielisks ģimenes notikums, kura laikā uzzināt daudz jauna un izbaudīt azartu.  Lasīt tālāk »

Televīzijas vakars draugu lokā

“Seriālu “Troņu spēles” vienmēr skatos kopā ar vienu no saviem labākajiem draugiem,” savā pieredzē dalās grāmatas "Mazā hygge grāmata" autors Meiks Vikings. Lasīt tālāk »

Greznojam ābolus!

Ierasts, ka ar cukura glazūrām greznojam piparkūkas, taču glazūras var izmantot arī augļu dekorēšanā.  Lasīt tālāk »

Izšūšanas darbiņš pirkstu veiklībai un mājīgumam

Uzdariniet paši ko līdzīgu - uz spilvendrānas izšūts jauks novēlējums priecēs mājinieku vai ciemiņu sirdis! Ja izšūsiet konkrētu vārdu, spilvendrāna būs jauka dāvana mīļam cilvēkam.  Lasīt tālāk »

Rūpēm par latviešu valodu - lietotne "Valodas draugs"

Valsts valodas centra izstrādāta mobilā lietotne "Valodas draugs", kas nu ir pieejama iedzīvotājiem, lai iesaistītos Valsts valodas centra darbībā. Lasīt tālāk »