Piparkūku mājiņas izgatavošanas pamācība

Publicēts: 12.12.2017 14:45

Piparkūku mājiņa ir ļoti skaists un grezns Ziemassvētku elements, ko izmantot vienkārši skaistumam vai arī dāvināšanai. Brīnišķīga dāvana, par ko priecāties un, svētkiem beidzoties, arī gardu muti apēst. 

Kā izgatavot piparkūku mājiņu?

Atbilde nav viennozīmīga, jo mājiņas var būt dažādas. Gan lielas un mazas, gan vienkāršas, gan arī daudziem tornīšiem un jumta korēm. 

Pielikumā vienkāršas mājiņas shēma, kur izmēri norādīti centimetros. Ja vēlaties lielāku mājiņu, pēc mēroga vienkārši sagrieziet cepšanai lielākus piparkūku gabalus. 

Kad piparkūku mīkla sagādāta, izrullēta un sagriezta gabalos, to liek uz pannas un izcep. Tad mājiņas daļas atdzesē. 

Pirms mājiņu montējat, atsevišķas detaļas var izdekorēt ar glazūru, riekstiem, mazām konfektītēm. 

Glazūru izmanto mājas detaļu salīmēšanai. Tā kā glazūrai nepieciešams laiks, lai sacietētu, ieteicams pēc katras jaunas detaļas pielīmēšanas brīdi pagaidīt. 

Ja šajā gadā tiksiet galā ar šādu nelielu mājiņu, nākamajā gadā pa spēkam būs jau grandiozāka māja! 

Foto avots: Shutterstock.com

Pagatavo kraukšķīgus čipsus mājās

Pagatavo brīvdienu kārumu sev un saviem mīļajiem. Atsakies no veikalā nopērkamajiem neveselīgajiem čipsiem. Kopā ar bērniem vari sarūpēt gardus, mājās gatavotus kartupeļu čipsus. Lasīt tālāk »

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »