Ģimenes vai dzimtas sporta diena

Publicēts: 07.07.2018 07:00

Ģimenes saliedē kopīgas aktivitātes un kopīgi mērķi, lai to veicinātu izmēģiniet sarīkot sporta dienu pagalmā. Tas nav nemaz tik sarežģīti un to var gan daudzdzīvokļu māju pagalmā, gan privātmājas. Svarīgi tikai pāris pieturpunkti. Jāizdomā galvenās aktivitātes un sporta dienas virzienu, piemēram, variet rīkot ģimeņu futbola, basketbola, volejbola maču, vai arī dažādas stafetes, piemēram, lekšana ar maisiem, virves vilkšana, barjeru pārvarēšana, olu nešanas sacensības.

Izsūtiet ielūgumus citiem. Tos varat gatavot paši, jo tas būs daudz personiskāk. Ielūgumā noteikti norādiet datumu, laiku, vietu, ieteicamo apģērbu. Izdomājiet arī savas ģimenes saukli un vienojošo apģērbu. Šādu tradīciju variet atkārtot reizi gadā, vai reizi katrā gadalaikā, vienkārši pielāgojot aktivitātes. Šī tradīcija saliedēs ne tikai jūsu ģimeni, bet arī radiniekus, tuvākos kaimiņus un draugus. 

Foto avots: Shutterstock.com

Slēpņošana jeb Geocaching

Pavadiet atvaļināju apceļojot Latviju un izmēģinot, visā pasaule spēlēto, slēpņošanas spēli, kuras princips ir meklēt paslēptas lietas, izmantojot GPS (globālā pozicionēšanas sistēma).  Lasīt tālāk »

Atvaļinājumā dodieties uz bibliotēku

Atvaļinājuma pirmajās dienās dodieties uz bibliotēku, lai izvelētos grāmatu, kuru noteikti izlasīt brīvajās dienās. Tas veicinās bērnos prieku lasīt, jo asociēsies ar kopīgiem brīžiem.       Lasīt tālāk »

Aizved vecvecākus uz viņu dzimtajām takām

Vai tava vecmāmiņa vai vectētiņš jau kādu laiku nekur nav bijis? Iepriecini vecākus vai vecvecākus ar brīnišķīgu ekskursiju pa viņu dzimto pilsētu vai ciemu. Ļauj viņiem ieslīgt skaistākajās bērnības atmiņās. Lasīt tālāk »

Brīvdienu ekskursija uz pazemes ezeriem

Vai zināji, ka Latvijā ir pazemes ezeri? Tie atrodas Straupes pagastā, Braslas labajā krastā. Doties Vējiņu pazemes alu un ezeru izpētē, kopā ar visu ģimeni būs liels piedzīvojums.  Lasīt tālāk »

Īsini ceļu, kopā ar bērniem skatoties mākoņos un fantazējot

Vairākas stundas garš ceļš automašīnā, autobusā vai vilcienā būs īsāks un paies ātrāk, kopīgi darbinot iztēli un fantāziju. Spēli nedrīkst spēlēt pie stūres sēdošai šoferītis.       Lasīt tālāk »