Radošā ballīte ar papīra liešanu

Publicēts: 16.08.2018 05:15

Bērniem patīk darboties pašiem, it īpaši ar plikām rokām pa ūdeni un dubļiem līdzīgu materiālu, tāpēc bērnu ballītē sarīko radošo darbnīcu, kurā bērni paši uzmeistaro papīru. 

Nepieciešams:​
vecas avīzes vai papes olu kastes;
ūdenī šķīstoša krāsa;
papīra līme;
elektriskais skavotājs;
šķēres;
koka rāmis (pagatavojamā papīra izmērā);
moskītu tīkls un balta auduma gabali (lielāki nekā rāmis);
veļas knaģi;
veļas aukla;
2 gludas plāksnes papīra saspiešanai;
liela ūdens bļoda rāmja iemērkšanai.

Iepriekšējā dienā uztaisiet smelšanas rāmi (pie koka rāmja, ar diegu vai elektrisko skavotāju, piestipriniet moskītu tīklu) un saplēsiet vecās avīzes un iemērciet tās ūdenī. Nākamajā dienā masu ielejiet bļodā un pievienojiet pilnu tējkaroti papīra līmes. Masu kārtīgi samaisiet. Lai papīru padarītu krāsainu, masai pievienojiet ūdenī šķistošu krāsu, piemēram, tušu, vai pievienojiet krāsainus kreppapīra gabaliņus. 

Papīru no bļodas smeliet ar jau izveidoto rāmi, ļaujiet ūdenim notecēt un tad masu uzklājiet uz līdzenas virsmas, kurai pārklāts balts audums. Tad izlīdzinātajai masai uzklājiet virsū vēl vienu auduma gabalu. Noslogojiet plāksnes ar ko smagu, piemēram, ar ūdeni pildītām burkām. Pēc pāris minūtēm gatavo papīru izkariet uz veļas auklas, lai tas pilnībā izžūst. 

Ballītes noslēgumā bērni varēs uz tā zīmēt!

Radošā ballīte ar papīra liešanu

Bērniem patīk darboties pašiem, it īpaši ar plikām rokām pa ūdeni un dubļiem līdzīgu materiālu, tāpēc bērnu ballītē sarīko radošo darbnīcu, kurā bērni paši uzmeistaro papīru.  Lasīt tālāk »

Avangardiska ballīte ar pucēšanos

Avangardiska ballīte izdosies tad, ja dosiet bērnam iespēju pašam sevi un tevi sapucēt, kā vien viņš to vēlas bez ierobežojumiem.       Lasīt tālāk »

Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk. Lasīt tālāk »

Pašuzņemto filmu festivāls

Ir vērts pārvarēt slinkumu un sarīkot īstu filmu festivālu! Proti, sarīkot filmu festivālu (vai iekļaut to kā jubilejas centrālo notikumu), kur ikviens sanākušais uzfilmē savu filmu.  Lasīt tālāk »

Cukurgailīšu vārīšana kopā ar viesiem

Salds un garšīgs, pašu gatavots kārums dzimšanas dienas ballītē iepriecinās ne tikai jubilāru, bet arī viesus. Cukurgailīšu vārīšana ir pavisam vienkārša un jūs to varat darīt kopā, lūk recepte.       Lasīt tālāk »