Radošā ballīte ar papīra liešanu

Publicēts: 16.08.2018 05:15

Bērniem patīk darboties pašiem, it īpaši ar plikām rokām pa ūdeni un dubļiem līdzīgu materiālu, tāpēc bērnu ballītē sarīko radošo darbnīcu, kurā bērni paši uzmeistaro papīru. 

Nepieciešams:​
vecas avīzes vai papes olu kastes;
ūdenī šķīstoša krāsa;
papīra līme;
elektriskais skavotājs;
šķēres;
koka rāmis (pagatavojamā papīra izmērā);
moskītu tīkls un balta auduma gabali (lielāki nekā rāmis);
veļas knaģi;
veļas aukla;
2 gludas plāksnes papīra saspiešanai;
liela ūdens bļoda rāmja iemērkšanai.

Iepriekšējā dienā uztaisiet smelšanas rāmi (pie koka rāmja, ar diegu vai elektrisko skavotāju, piestipriniet moskītu tīklu) un saplēsiet vecās avīzes un iemērciet tās ūdenī. Nākamajā dienā masu ielejiet bļodā un pievienojiet pilnu tējkaroti papīra līmes. Masu kārtīgi samaisiet. Lai papīru padarītu krāsainu, masai pievienojiet ūdenī šķistošu krāsu, piemēram, tušu, vai pievienojiet krāsainus kreppapīra gabaliņus. 

Papīru no bļodas smeliet ar jau izveidoto rāmi, ļaujiet ūdenim notecēt un tad masu uzklājiet uz līdzenas virsmas, kurai pārklāts balts audums. Tad izlīdzinātajai masai uzklājiet virsū vēl vienu auduma gabalu. Noslogojiet plāksnes ar ko smagu, piemēram, ar ūdeni pildītām burkām. Pēc pāris minūtēm gatavo papīru izkariet uz veļas auklas, lai tas pilnībā izžūst. 

Ballītes noslēgumā bērni varēs uz tā zīmēt!

Dzimšanas dienā sviests uz deguna - veiksmei

Dzimšanas dienā katram atnākušajam viesim jāpaņem nedaudz sviesta un jāuzsmērē uz jubilāra deguna, lai gaviļniekam visu nākamo gadu būtu veiksme.       Lasīt tālāk »

Izgatavo ballītei košu papīra karodziņu virteni! Pamācība

Krāsaini papīra karodziņi ikvienai ballītei piešķirs īpašu svētku noskaņu.  Lasīt tālāk »

Dzejoļa sacerēšana jubilāram

Sagatavojiet lielu lapu un dažādus krāsainus rakstāmos, lai bērni varētu kopīgi pierakstīt un sacerētē dzejoli. Kāds no pieaugušajiem vai arī jubilārs var izdomāt pirmo dzejoļa rindiņu, nākamo izdomā pa labi stāvošais bērns.       Lasīt tālāk »

Spilvenu cīņas noskaņojuma uzlabošanai

Esi liels vai mazs - spilvenu cīņas uzlabos tavu noskaņojumu. Jautra dauzīšanās kopā ar bērniem vai pieaugušo sacensības radīs  lielu smaidu ikvienam.  Lasīt tālāk »

Sarūpē vecvecākiem digitālu fotoalbumu

Skaistākie mirkļi vecmāmiņas un vectētiņa dzīvē, mazbērnu pirmie, īstie soļi lielajā dzīvē un daudz citu atmiņu, kuras iemūžinātas fotogrāfijās, apkopo skaistā digitālā fotoalbumā.  Lasīt tālāk »