Lāčplēša dienā aizdedz svecīti

Publicēts: 07.11.2018 07:15

Kopš 1919.gada 11.novembrī tiek atzīmēta Lāčplēša diena un aizdegtas tūkstošiem svecīšu. Ievies arī savā ģimenē šo silto tradīciju un kopīgi aizdedziet arī savās mājās kādu sveci. Rīgā Lāčplēša dienā neskaitāmas sveces tiek aizdegtas un novietotas pie Rīgas pils, pieminot varonīgos karotājus, kas aizstāvējuši Latviju. Arī tu kopā ar ģimeni vari pievienoties tautai un kopā dalīties priekā un pateicībā. Ne vien piedalīšanās, bet arī svecīšu vērošana ir neaprakstāmi skaists brīdis, kuru vērts ieviest arī savā ģimenē.

Laiks kopš 1918.gada 18.novembra līdz 1919.gada 11.novembrim Latvijā bija īpaši saspringts, jo norisinājās vairākas kaujas, lai Latvija gūtu neatkarību. 1919.gadā 11.novembrī Brīvības cīņu laikā Bermondas karaspēks beidzot tika padzīts un Latvija kļuva neatkarīga. Lāčplēša diena savu nosaukumu guvusi par godu tautas mitoloģiskajam varonim Lāčplēsim, tas simbolizē spēku, varonību un mīlestību. 

Pārvērt pudeles brīnišķīgos interjera priekšmetos!

Zaļā domāšana ir vērtība, ko arvien vairāk saulītē ceļ interjera dizaineri.  Lasīt tālāk »

Vārām ziepes!

Vāri ziepes kopā ar bērniem! Tikai šoreiz patiešām savāriet smaržojošas un krāsainas ziepes nevis dariet blēņas. Izmēģini šo interesanto darbošanos kopā ar bērniem, viņiem būs liels gandarījums vēlāk izmantot pašu gatavotas ziepes.  Lasīt tālāk »

Aizraujošs veids, kā izmantot pogas

Krāsainas, lielas un mazas, apaļas un kantainas - cik gan daudz un dažādas ir apģērbu pogas. Ikdienā mēs pogas izmantojam apģērbā, bet ir vēl dažādi veidi kā tu vari izmantot krāsainās pogas. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »

Rudenīgas matu rotas ballītei

Tuvojas svinības vai kopā ar bērniem vēlies pavadīt laiku radošās nodarbēs? Izgatavo unikālu matu stīpiņu no dažādiem dabas materiāliem un citiem interesantiem niekiem.  Lasīt tālāk »

Uzmeistaro kļavu lapu dekorus mājai

Kopā ar bērniem izdaiļojiet savu māju atbilstoši gadalaikam. Vispopulārākais rudens dekors un arī simbols ir kļavu lapas. Ir daudz un dažādi veidi, kā tās vari izmantot, lai pagatavotu krāšņus dekorus. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »