Filmu izlase, ko izbaudīt, ja Jāņos pēkšņi līst!

Ja Līgo svētkos klimatiskie apstākļi nebūs diez ko patīkami svinēšanai, Nacionālais Kino centrs piedāvā portālā filmas.lv ievietotu "drošības komplektu", kas noteikti izglābs svētkus, - sadaļā "Latvijas filmas tiešsaistē" var noskatīties vasarīgu spēlfilmu komplektu ar atjaunoto Rolanda Kalniņa "Cepli" (1972) priekšgalā.

Papildinot vairāk nekā 100 filmas, kas portālā filmas.lv noskatāmas tiešsaistē bez maksas jebkurā laikā un jebkur Latvijā, Nacionālais Kino centrs 2017.gada Jāņos ievieto portālā trīs klasiskas spēlfilmas, divas no tām jau restaurētas. Pirms mēneša, sākot svinēt izcilā režisora Rolanda Kalniņa 95 gadu jubileju, kinoteātra pirmizrādi piedzīvoja Studijā Lokomotīve atjaunotā spēlfilma Ceplis (1972), savukārt pati pirmā filma, ar kuru 2008.gadā sākās Nacionālā Kino centra filmu restaurācijas programma, bija, protams, Jāņa Streiča Limuzīns Jāņu nakts krāsā (1981). Trešā šogad no jauna ievietotā "vasaras filma" ir vienīgā spēlfilma, kuru uzņēmis janvārī mūžībā aizgājušais režisors-dokumentālists Uldis Brauns (1932-2017) - Motociklu vasara (1975).

Ja svētku brīvdienās atrodas daudz vairāk laika, ko veltīt Latvijas filmām, vasarīgu noskaņu var smelties arī portāla līdzšinējā piedāvājumā - tur pieejama, piemēram, Vara Braslas un Gunāra Cilinska atjaunotā melodrāma Ezera sonāte (1976), Gunāra Pieša atjaunotais Sprīdītis (1985), Viestura Kairiša īsfilma Kāzas (2000), kas netieši balstīta Raiņa Spēlēju, dancoju motīvos; Lailas Pakalniņas Ķīlnieks (2006) ar Dziesmu svētkiem lidostā; Gata Šmita Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010) ar lielisku Jaunā Rīgas teātra aktieru izlasi un citas spožas filmas, arī dokumentālais kino un animācija - 30 dažādu gadu un dažādu režisoru filmiņas mazajiem skatītājiem.

Piezvani savai skolotājai!

Savas skolas gaitas esi beidzis pirms vairākiem gadiem. Nu jau paša bērni pamazām kļūst par skolēniem, līdz ar to tavas atmiņas par skolu un skolotājiem no jauna atdzīvojas.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »

"Rīgas svētki 2017". Dodamies uz Dārza svētkiem!

Par godu Vērmanes dārza 200. jubilejai Rīgas svētkos rīdzinieki un pilsētas viesi ir laipni aicināti uz Dārza svētkiem! Lasīt tālāk »

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Laterna no skārda bundžas. Izgatavošanas pamācība

Dārza laternas ir iespējams iegādāties veikalos, bet tik pat labi to vari izgatavot arī pats saviem spēkiem. Piedāvājam vienkārši īstenojamu, bet greznu ideju dārza gaismekļiem.  Lasīt tālāk »