Pārsteigums no Lieldienu zaķa - strausa ola

Publicēts: 12.03.2018 13:55

Lieldienas vairs nav aiz kalniem. Un vecākiem laiks domāt, kādu pārsteigumu mazajiem atnesīs Lieldienu zaķis.

Kas zina, varbūt šajā gadā zaķis būs tik spēcīgs, ka spēs atnest strausa olu! Lai tā varētu notikt, pieaugušajiem pēdējais laiks sazināties ar saimniecību, kurā audzē strausus, lai olu iegādātos. 

Latvijā ir vairākas strausu fermas. 

Jelgavas novada Glūdas pagasta “Mazzariņos” dzīvo dažāda vecuma strausi – te var satikt gan pavisam mazus strausu cālīšus, gan draiskos pusaudžu putnus, kam vējš galvā un galva vējā, gan cienījama vecuma strausu kungus un dāmas! Un, protams, te var nopirkt strausa olas. 

Vēl kāda strausu ferma atrodas Kuldīgas novada Snēpeles pagasta "Norniekos". Šajā saimniecībā var iegādāties ne tikai olas, bet arī gaļu un tās izstrādājumus. Un arī darinājumus no strausa spalvām. 

Arī Pārgaujas novada Straupes pagasta "Jaunklētnieki" ir viena no tām saimniecībām, kuras aplokos ganās strausi. Te var apskatīt arī dambriežus, kuri atvesti no Holandes,  sudrablapsu, mežacūkas, zosis, vistas, tītarus, kā arī fazānus un pāvus.

Foto avots: Shutterstock.com

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »

Jestra skrienamspēle lieliem un maziem - pēdējais pāris šķiras

Jestra spēle, ko var spēlēt kā pieaugušie, tā bērni svinībās un dārza pasākumos. Jebkur, kur ir vieta skriešanai, mukšanai un ķeršanai!   Lasīt tālāk »

Atzīmējiet kāzu jubilejas - katrai ir savs nosaukums!

Kāzu gadadienas ir jāatzīmē īpaši, ne vienmēr tām ir jābūt lielām svinībām, tomēr ir vērts izrauties no ikdienas, piemēram, dodoties vakariņās ārpus mājas.    Lasīt tālāk »